Chryzokol je predovšetkým kameňom komunikácie. Pokojné vibrácie jeho tyrkysovej farby rozpúšťajú negatívnu energiu a zdôrazňujú silu našich slov, čím posilňujú naše prirodzené charizma. Tento minerál tiež pomáha vyjadriť naše najkreatívnejšie a najzložitejšie nápady.
V starovekom Egypte bol chryzokol nazývaný „Kameňom múdrych“, pretože sa verilo, že dokáže povzbudiť myseľ a tradovalo sa, že ten kto ho nosí vyrieši problémy chytrými kompromismi. Bol to najobľúbenejší kameň Kleopatry, ktorá na neho nedala dopustiť a vždy mala nejaký šperk z chryzokolu pri sebe. Tento polodrahokam jej mal pomáhať svojimi upokojujúcimi vibráciami a podporou kreativity pri jej úspešných rokovaniach s diplomatmi a vládcami ríší, ktoré v tej dobe obklopovali Egypt.
Severoamerickí Indiáni používali chryzokol ako liečivý kameň na urýchlenie liečby celého radu chorôb, ako amulet pre prevenciu a tiež k upokojeniu prehnaného emočného vypätia. Z upokojujúcich vlastností tohto kameňa môže ťažiť celá rada znamení zverokruhu.
Krajina pôvodu: Mexiko
Element: Zem, Voda
Znamenie zverokruhu: Strelec, Býk, Rak, Vodnár, Váhy, Blíženci a Panna
Malachit je skvelý pre zlepšenie koncentrácie a dokáže pomáhať človeku pri hľadaní vyváženej cesty medzi želaniami jeho ega a vyššou vôľou. Pomáha pri odstraňovaní emočných blokácií, upokojuje na duši, uvoľňuje stres, a tým nám pomáha začať nové etapy v našom živote. Je to zároveň veľmi inšpiratívny kameň, ktorý v nás podnecuje kreativitu a čerstvé nápady. Malachit tiež zosilňuje v ľuďoch, ktorí ho nosia, empatiu a pomáha „vžiť sa do kože druhých“.
Malachit je jedným z najstarších známych drahých kameňov, používaných po tisíce rokov pre svoje liečebné a transformačné vlastnosti. V starovekom Egypte bol malachit používaný vládnucou elitou ako jeden z ich hlavných silových kameňov, pomáhajúcich prenášať vyššie energie vesmíru na planétu. Rovnako ako rastliny zachytávajú energiu svetla vďaka fotosyntéze, egypťania verili, že malachit dokáže vďaka svojim vnútorným vibráciám zachytávať a zbierať kozmickú energiu. Faraóni si často lemovali hlavy čelenkami s malachitom a verili, že im tento drahý kameň pomáha vládnuť múdro.
Krajina pôvodu: Zambia
Element: Zem
Znamenie zverokruhu: Kozorožec, Škorpión, Váhy, Rak, Býk
Lávový kameň
Vďaka prírodnej pórovitej štruktúre tejto vyvretej horniny, niekedy nazývané vulkanitov, nikdy nenájdete dva totožné korálky. Láva pochádza priamo z jadra Zeme, a jej spirituálny význam v sebe nesie uzemnenie a spojenie s prírodou. Domorodí Američania do bitiek nosili kus skamenenej lávy, pretože verili, že energia lávového kameňa im prinesie odvahu a silu.
Skamenená láva je prezývaná ako „Kameň znovuzrodenia“, pretože má pomáhať tým, ktorí ju nosia, zbaviť sa nadbytočných a nezdravých emócií. Lávový kameň nás udržuje psychicky stabilnými a pomáha nám rozptýliť hnev.
Uzemňujúci efekt lávového kameňa sa hojne využíva napríklad pri masážach. Práve vďaka spomínanej pórovitej štruktúre sa často používa kombinácia lávových kameňov a esenciálnych olejov, ktoré sa vpíjajú do lávy a predlžujú potom svoj účinok na ľudské telo.
Element: Oheň, Zem
Znamenie zverokruhu: Z uzemňovacieho efektu lávového kameňa môže ťažiť každé znamenie
Ónyx
Slovo ónyx pochádza zo slova “onux” , ktoré znamená necht. Ale prečo práve necht? Legenda hovorí, že vznikol, keď boh lásky, Amor šípom odstrelil Venušin necht. Odvtedy má povesť nositeľa šťastia v láske a tiež pomáha prekonať bolesť zo straty. Jeho prítomnosť pôsobí tiež afrodiziakálne.
Tento tajomný čierny kameň pod vplyvom Saturnu nás učí, že aj utrpenie je cestou k rozvoju a pomáha nám na ceste k duchovnej múdrosti. Podobne ako čierny turmalín, nás vedie k vážnosti, cieľavedomosti a sebakontrole. Podľa tradície podporuje koncentráciu a pokoru. Spôsob, akým ónyx borí blokády a očisťuje má iný charakter ako u turmalínu. Onyx síce odoberie z vášho tela negatívnu energiu ale neabsorbuje ju.
Pomáha pri liečbe sluchu, najmä pri odstraňovaní nepríjemných šumov. Tiež sa používa pri poruche rovnováhy, ostrí zrak a rovnako ako aj iné druhy chalcedónu posilňuje imunitný systém. Ónyx sa odpradávna používal aj pri problémoch so srdcom. Overilo sa, že pomáha aj na ekzémy, rýchlejšie hojí rany a jazvy. Tiež pomáha na kosti a zuby.
Náleziská: Rusko, Brazília, Egypt, Austrália, India, Saudská Arábia
Astrologické znamenie: Kozorožec
Ruženín
Madagaskarský ruženín je jednou z najkrajších a nejcenenejších odrôd ruženínu vďaka jeho sýto ružovej farbe s nádychom levanduľového odtieňa.
Tento kameň je symbolom lásky, krásy a dobrého zdravia. Učí nás trpezlivosti pri riešení problémov, sebaláske, dáva silu odpúšťať. Oživuje fantáziu a tvorivé myslenie.
Element: Zeme
Znamenie zverokruhu: Lev, Škorpión, Baran, Rak, Býk, Kozorožec
Tigrie oko
Tento minerál vykazuje schopnosť odvracať negativitu a jeho zlatistá farba priťahuje prosperitu, bohatstvo a získanie významného sociálneho statusu. Predstavuje slnko a s tým spojenú tendenciu „byť stredobodom pozornosti“. Ako talizman sprevádza ľudstvo už od antických dôb. Za rozmachu egyptskej ríše v staroveku bol používaný v očiach sôch egyptských bohov, odkiaľ si vyslúžil prezývku „vševidiace a vševediace oko“. Tigrie oko tu malo vyjadrovať božstva a predovšetkým ochranu vďaka spojeniu sily krajiny a slnka v podobe Ra – boha slnka, a Geba – boha krajiny a otca všetkých bohov.
Pripodobnenie tohto kameňa k tigrovi vzniklo vďaka jeho podobe s očami mačkovitých šeliem opäť v antických dobách. Pre zaujímavosť v Ázii je napríklad dodnes tiger vnímaný ako kráľ zvierat a symbol odvahy. Tiež rímski vojaci nosili tigrie oko do bitiek vo viere, že im dodá odvahu. S tým sa tiež spája fakt, že je tento kameň dodnes považovaný skôr za pánsky šperk vracajúci mužom podstatu odvážnych bojovníkov. Zaujímavosťou tiež je, že tento kameň bol v 16. storočí medzi africkými kmeňmi cenený viac ako zlato.
Silné, uzemňujúce a pozitívne vibrácie tohto kameňa sú vhodné pre navodenie hlbokého stavu meditácie!
Element: Zem, Oheň
Znamenie zverokruhu: Kozorožec, Váhy, Panna, Lev, Blíženci, Baran
Kunzit otvára ľudské srdcia energiám lásky – láske k sebe, ostatným, k ľudstvu, rastlinám, zvieratám, a predovšetkým k Zemi. Tieto energie dokážu naplniť telo aj myseľ pocitmi celistvosti a šťastia. Tento minerál má tiež upokojujúce účinky voči stresu a dokáže rozptýliť negativitu. Podporuje sebavedomie, obnovuje dôveru a prináša veľkú empatiu voči ostatným.
Podľa legiend môže žena vďaka kunzitu zviesť a udržať si akéhokoľvek muža, ktorý sa jej zapáči. Stačí tomu dať čas a podľahne každý. Tiež môže byť kunzit naopak využitý na ľahšie zahojenie zlomeného srdca alebo len silného pocitu odlúčenia a samoty.
Krajina pôvodu: Madagaskar
Element: Voda
Znamenie zverokruhu: Ryby, Býk, Lev, Škorpión
Granát ako ochranný kameň zdravia posilňuje vitalitu a základné inštinkty prežitia. Údajne tiež pomáha s plodnosťou a libidom. Granát bol tiež predtým nosený ako ochrana proti otrave, verilo sa, že dokáže neutralizovať jedy.
Na duševnej úrovni odstraňuje negativitu a upokojuje stavy melanchólie a depresie. Prináša tiež odvahu a nádej v kritických momentoch. Na ochranu a posilnenie odvahy bol nosený križiakmi na ich výpravy a dnes je za rovnakým účelom nosený biznismenmi pri dôležitých rokovaniach. Zaujímavosťou tiež je, že bol granát využívaný niektorými ázijskými a indiánskymi kmeňmi ako hrot šípu, aby po roztrieštení v ľudskom tele bolo ťažšie úlomky kameňa vybrať vďaka jeho tmavo červenej farbe. V starovekom Egypte bol granát uctievaný v súvislosti s bohyňou vojny Sekmeth, ktorá bola zvyčajne zobrazená s hlavou leva a prekrásnym ženským telom.
Ako kameň fyzickej lásky pomáha vo vzťahu pochopiť milencom ich vzájomné potreby a túžby.
Granát otvára vzácne prepojenie medzi základnou a korunnou čakrou, čím pomáha privádzať a zakotviť duševnú energiu do fyzického tela.
Element: Oheň, Zem
Znamenie zverokruhu: Kozorožec, Vodnár, Škorpión, Lev
More info:


KONTAKT:

● Tel: 00421 905 518 815
● Email: petra@missdesign.sk
● Otváracia doba:
Pondelok-piatok: 07:00-11:00 13:00-18:00
Sobota: 08:00-11:00
ADRESA:

(
mapa)
Vajanského 78A
900 01 Modra
Slovensko
SOCIÁLNE SIETE

Instagram
Facebook